Damian Bobak

Psycholog, Psychoterapeuta

 

mgr Damian Bobak- terapeuta psychodynamiczny

Psychologię ukończyłem na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Następnie zakończyłem dwuletnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychoterapii Psychodynamicznej, gdzie również ukończyłem 4 letni kurs całościowej szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej.

Prowadzę psychoterapię w nurcie psychodynamicznym, która opiera się na założeniach psychoanalizy. W celu zagwarantowania moim pacjentom możliwie jak najbardziej profesjonalnych usług, moją pracę z pacjentami poddaje stałej superwizji w Krakowskim Centrum Psychoterapii Psychodynamicznej a także w Śląskim Ośrodku Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją wiedzę w dziedzinie psychoterapii pogłębiam również poprzez regularne uczestnictwo w zebraniach Górnośląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Praktykę zawodową rozpoczynałem w Ośrodku Interwencji Kryzysowej gdzie pracowałem z osobami zranionymi problemem przemocy, a także noszącymi w sobie skutki innych zdarzeń traumatycznych. Aktualnie pracuję na Psychiatrycznym Oddziale Dziennym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego gdzie zajmuje się prowadzeniem psychoterapii grupowej oraz konsultacjami indywidualnymi.

Jestem stałym współpracownikiem Śląskiego Ośrodka Psychoterapii Psychodynamicznej, gdzie przyjmuje swoich pacjentów.