Damian Bobak

Psycholog, Psychoterapeuta

 

mgr Damian Bobak- terapeuta psychodynamiczny

Psychologię ukończyłem na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Następnie zakończyłem dwuletnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychoterapii Psychodynamicznej, gdzie również ukończyłem 4 letni kurs całościowej szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej.

Prowadzę psychoterapię w nurcie psychodynamicznym, z elementami psychoterapii TFP (terapia skoncentrowana na przeniesieniu) gdzie kluczowym aspektem analizy są emocje myśli odczucia związane z relacją terapeutyczną. Specjalizuje się w pracy z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia osobowości. W celu zagwarantowania moim pacjentom możliwie jak najbardziej profesjonalnych usług, moją pracę z pacjentami poddaje stałej superwizji u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją wiedzę w dziedzinie psychoterapii pogłębiam również przez uczestnictwo w Konferencjach i Sympozjach organizowanych przez PTPPd. 

Praktykę zawodową rozpoczynałem w Ośrodku Interwencji Kryzysowej gdzie pracowałem z osobami zranionymi problemem przemocy, a także noszącymi w sobie skutki innych zdarzeń traumatycznych. Aktualnie pracuję na Psychiatrycznym Oddziale Dziennym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Rudzie Śląskiej gdzie zajmuje się prowadzeniem psychoterapii grupowej, psychoterapii indywidualnej, oraz poradnictwem psychologicznym.

Od 2014 roku współpracuje ze Śląskim Ośrodkiem Psychoterapii Psychodynamicznej gdzie przyjmuje pacjentów w ramach prywatnej praktyki terapeutycznej http://sopp.com.pl/zespol/ . Od 2018 roku prowadzę etap wstępny Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w tymże Ośrodku. http://sopp.com.pl/szkolenia/